Blisko, bliżej

Opublikowano: 27-10-2022
Blisko , bliżej to zbiór inspirujących rozmów Katarzyny Kubisiowskiej które  26 października skłoniły leżajski Dyskusyjny Klub Książki do wielu refleksji. Autorka zaprosiła do rozmowy kluczowe postaci polskiej kultury. Każda rozmowa opatrzona jest krótką notką biograficzną, z kim dziennikarka akurat w tym momencie rozmawia. Książka obfituje w celne uwagi, spostrzeżenia, skłania od przemyśleń.
„To wyjątkowe wydanie, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jakiś ciekawy temat, intrygującą myśl, wyjątkowych ludzi. Książka szczególna, jak szczególny jest gatunek w którym została wydana. To nie tylko wywiady z inteligentnymi ludźmi, to również wywiady z wyjątkowo inteligentną, oczytaną i wnikliwą dziennikarką.
Książka jest podzielona na kilka rozdziałów: Natura, Wolność, Przemijanie, Nadzieja, Rodzina, Pamięć, Miłość, Pasja, Bunt, Wspólnota. Rozmówcy Kubisiowskiej : pisarze, aktorzy, plastycy , muzycy mają odwagę mówić o rzeczach trudnych : odchodzeniu najbliższych, traumach przeszłości, odkrywaniu swojego pochodzenia, nałogach, depresji.
A oto kilka cytatów które zachęcają do sięgnięcia po lekturę:
„Uważam że przysięgę małżeńską „aż do śmierci” powinno sie składać nie wcześniej niż w wieku sześćdziesięciu pięciu lat. Wtedy to ma jakiś sens” (Marek Kondrad)
„Starość nie może być bezczynna. Do życia jestem przywiązana jak zwierzę, na życie jestem żarłoczna” (Irena Santor)
„Byłabym nieszczęśliwa, gdybym nie mogła pracować, ale to rola mamy zajmuje dziś pierwsze miejsce „(Joanna Kulig)
„Tylko w bliskości rodzi się prawdziwa rozmowa” (Katarzyna Kubisiowska)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *