Anna Kamińska w leżajskiej bibliotece

Opublikowano: 29-09-2022
W środę, 28 września 2022 roku warto było zarezerwować czas na spotkanie autorskie z Anną Kamińską, którą mieliśmy zaszczyt gościć w leżajskiej bibliotece. Pani Anna jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Ma za sobą wieloletnią pracę dziennikarską, a od kilku lat także reporterską. Jest autorką książek Odnalezieni, Miastowi, Białowieża szeptem. a także znakomitych biografii Marka Kotańskiego, Simony Kossak, Wandy Rutkiewicz i Haliny Krüger-Syrokomskiej. Opowieść o tej ostatniej zdobyła Grand Prix XXIV Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady, tytuł Książki Górskiej Roku 2019 i Nagrodę Literacką Zakopanego 2020.
Autorka zdradziła nam wiele tajemnic swojego warsztatu. Uczestnicy spotkania zostali wręcz zasypani intrygującymi faktami dotyczącymi bohaterów bestsellerowych biografii. Dalsza część rozmowy przybrała formę pytań nurtujących z pewnością wszystkich przybyłych na spotkanie. Reportażystka opowiadała o swoich twórczych inspiracjach, motywacjach. Uchyliła również rąbka tajemnicy dotyczącej nowej książki. Na zakończenie uczestnicy zostali obdarowani osobistymi dedykacjami.
Spotkanie zorganizowane zostało w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki. Dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.