15 lat DKK

Opublikowano: 02-07-2021
To już 15 lat działalności Dyskusyjnych Klubów Książki. 30 czerwca uroczyste obchody odbyły się w Rzeszowie. Moderatorów całego województwa podkarpackiego gościła WiMBP w Rzeszowie zapewniając bardzo ciekawy program: spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem, jubileuszowy tort oraz wymianę doświadczeń i wskazówek związanych z realizacją projektu. Było to spotkanie pełne emocji, ponieważ moderatorzy pożegnali koordynatorkę wojewódzką panią Małgorzatę Augustyn, która odeszła na zasłużoną emeryturę.
Dziękujemy Pani Małgosi za wszelką pomoc oraz moc spełniania naszych marzeń, w postaci spotkań z niezwykłymi ludźmi a także za serdeczność i cierpliwość.
DKK tworzą ludzie w różnym wieku, których łączy pasja czytania i potrzeba rozmawiania o książkach. Klubowiczem może zostać każdy niezależnie od wieku, zainteresowań oraz tego, jak dużo czyta. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie przeczytanych książkach oraz że nie trzeba być literaturoznawcą czy krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze.
Głównym tematem rozmów są przede wszystkim książki, autorzy, trendy i pojawiające się zjawiska w literaturze, ale też wydarzenia kulturalne i zjawiska społeczne. Bardzo ważne jest dzielenie się wrażeniami z przeczytanej lektury, wymiana spostrzeżeń, myśli. Jak sami Klubowicze mówią ma być to miło, ale i pożytecznie spędzony wolny czas. Swobodna forma spotkań, często przy kawie i cieście, sprzyja zażyłości, a nawet zawiązywaniu się przyjaźni.
Dziękujemy serdecznie klubowiczom leżajskiego DKK za uczestnictwo w projekcie, długoletnią współpracę oraz niezapomniane dyskusje o książkach.
Zapraszamy na spotkania !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *