„Władcy strachu”

Opublikowano: 28-02-2022
Tym razem klubowicze DKK dyskutowali o książce bardzo wstrząsającej, brutalnej i pełnej emocji. Chociaż są momenty, gdzie trzeba odłożyć książkę na kilka porządnych wdechów, to uważamy, że każdy, oczywiście w odpowiednim wieku, powinien po nią sięgnąć.
to udokumentowanie przemocy fizycznej i psychicznej skierowanej przeciwko setkom dzieci, zamieszkujących sierocińce i ośrodki opieki na wyspie Jersey. Jest to niejako oddanie głosu ofiarom, które na samej wyspie nigdy nie zostały właściwie wysłuchane. Były one bite, nieludzko traktowane oraz wykorzystywane seksualnie. Zmowa milczenia trwała dobrych kilkanaście lat. Wyspa Jersey jawi się jako „państwo w państwie”, gdzie króluje polityka strachu, uderzająca w tych najbardziej bezbronnych.
Niezwykle smutne jest to, że historie przedstawione w książce to tylko ułamek tego, do czego doszło na przestrzeni dziesiątek lat na wyspie. Wyspa Jersey jawi się tu jako miejsce kumulacji wszelkiego zła i bezduszności wobec cierpienia. Aż trudno uwierzyć, że to wylęgarnia pedofilii, że o przestępstwach wiedzieli wszyscy wewnątrz wyspy a nikt nie pomógł tym biednym dzieciom. A kara za tak okrutne zbrodnie to kilka miesięcy pozbawienia wolności. Reporterzy próbowali znaleźć odpowiedź co do genezy tak wielowymiarowego zła . Czytając wprost nie można uwierzyć że człowiek potrafi być tak okrutny w XXI wieku. Książkę polecamy dla osób o mocnych nerwach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *