Projekt „Biblioteka łączy – nie dzieli”

Opublikowano: 03-04-2023
Dzięki wsparciu Fundacji ARP Biblioteka Publiczna w Leżajsku mogła zakupić w ramach projektu ,,Biblioteka łączy-nie dzieli” książki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
Książki te są adresowane do osób z niepełnosprawnościami zarówno fizycznymi jak i psychicznymi, których możliwości korzystania ze standardowych wydawnictw ze względu na stan zdrowia są bardzo utrudnione lub całkiem niemożliwe.
Mając na względzie różne rodzaje niepełnosprawności zakupiliśmy książki o zróżnicowanych, alternatywnych formach wydawniczych: książki obrazkowe, dla odbiorcy dziecięcego z niepełnosprawnością wzrokową lub wszelkimi upośledzeniami umysłowymi; zawierające wypukłe ilustracje rozwijające zmysł dotyku, multisensoryczne, z powiększoną czcionką i uproszczonymi ilustracjami, książki-zabawki, bajeczki dźwiękowe i wiele innych.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.