Podróże po Budapeszcie i “mikrokosmos” Vargi

Opublikowano: 19-09-2019

 

Krzysztof  Varga, pisarz, dziennikarz, nade wszystko rewelacyjny felietonista. Jego twórczość cechuje melancholia, poczucie humoru, ironia, sarkazm, złośliwość oraz celne obserwacje.

Tym razem Dyskusyjny Klub Książki dyskutował o powieści „Sonnenberg” . Główny bohater András, budapeszteński inteligent zajmuje się pracą naukową i studiowaniem literatury austriackiej. Od lat tkwi w związku z mężatką Ágnes. “Jest jednocześnie szczęśliwy i niespełniony, chwile bez kochanki spędza z najbliższymi przyjaciółmi na rozmowach o sporcie, polityce, literaturze i… aktorkach porno – przy kolejnych kieliszkach szprycera.”

„Sonnenberg” to wspaniała podróż po Budapeszcie. Mnóstwo dygresji, które pojawiają się w powieści to kolejna wartość. Autor przekazuje wiele błyskotliwych spostrzeżeń.

“Zawsze będziemy tacy sami, jest w życiu moment, po którym już nijak nie można się zmienić, nie wiem, kiedy on następuje, czy przychodzi z wiekiem, czy też na skutek jakiegoś wydarzenia – pewne jest tylko to, że gdy człowiek przekroczy niewidoczny Rubikon, już do końca życia pozostanie taki sam.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *