Pasja czy uzależnienie ?

Opublikowano: 12-09-2019

12 września  2019 r. młodzież z Zespołu Szkół Licealnych  oraz Zespołu Szkół Technicznych wzięła udział w spotkaniu autorskim z Krzysztofem Piersa w Bibliotece Publicznej w Leżajsku.

Krzysztof Piersa jest dziennikarzem, terapeutą uzależnień, pasjonatem gier komputerowych, modelarzem oraz autorem książek „Komputerowy ćpun”,   „Trener marzeń” oraz „Kosmiczne Bobry i Zemsta Księżycowej Szarańczy”.

Tematami, które poruszał wzbudził wśród młodzieży ogromne zainteresowanie. Mówił o niebezpieczeństwach cyfrowego uzależnienia. Jak rozpoznawać uzależnienie,  jak z niego wyjść oraz jakie są największe trudności związane z wychodzeniem z nałogu. Dzielił się swoimi własnymi obserwacjami i doświadczeniem ponieważ sam był nałogowym graczem.

Apelował do młodzieży o rozwagę i ostrożność podczas spędzania czasu przy komputerze. Przestrzegał też przed nadmiernym odsłanianiem swojej prywatności w sieci, obraźliwym komentowaniem osób i zdarzeń.

Spotkanie skłoniło do refleksji nad własnym stosunkiem do gier, komputera, telefonu czy mediów społecznościowych.

Jako „Trener Marzeń”  w prosty sposób wskazał jak zaplanować i zrealizować życiowe cele, zwłaszcza te z kategorii „niemożliwe”, jak określić i przezwyciężyć przeciwności losu, jak radzić sobie z krytyką, jak planować dzień i dążyć do celu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *