Nowe zasady korzystania z biblioteki

Opublikowano: 30-04-2020

Z wielką przyjemnością informujemy, że w poniedziałek 4 maja w godzinach 8.00-16.00 otwieramy dla Czytelników Bibliotekę przy ulicy Jarosławskiej oraz Filię nr 1 znajdującą się w budynku MCK. Niestety  nadal pozostaje nieczynna Filia nr 2 mieszczącą się w budynku szpitala powiatowego.

Zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej odnośnie wznowienia działalności bibliotek informujemy, że Biblioteka Publiczna w Leżajsku będzie działała według następujących zasad:

1. Przed wejściem do biblioteki Czytelnik ma obowiązek posiadania rękawiczek jednorazowych oraz zasłonięcia nosa i ust (maseczka, chustka itp.).
  2. Bezpośrednio po wejściu do budynku czytelnik powinien zdezynfekować ręce specjalnym płynem dostępnym w holu biblioteki.
  3. Przyniesione książki Czytelnik zostawia w wyznaczonym przez bibliotekarza miejscu. Oddane książki „wędrują” do kwarantanny!  Po 10 dniach zostaną odpisane z konta Czytelnika i włączone do księgozbioru.
  4. Obecnie nie ma możliwości wolnego dostępu do księgozbioru. Książki podaje bibliotekarz.
  5. Zalecamy wcześniejsze przygotowanie listy tytułów, które Czytelnik chce wypożyczyć. Można to zrobić na 3 sposoby:

– spisać na kartce

– zamówić przez telefon:

Wypożyczalnia dla Dorosłych (17) 2420367

Wypożyczalnia dla Dzieci (17) 2421268

Filia nr 1 (17) 7851134 wew. 166

– zarezerwować korzystając z katalogu on-line  https://www.lezajsk-mbp.sowwwa.pl/

• Stanowisko obsługi Czytelnika znajduje się przy wejściu do wypożyczalni. Zgodnie z wymogami lada biblioteczna zapewnia odstęp 2 metrów pomiędzy bibliotekarzem a Czytelnikiem.
  • Bibliotekarze obowiązkowo stosują środki ochrony osobistej.
  • Nie ma możliwości korzystania z Czytelni czasopism oraz stanowisk komputerowych.            Czasopisma będzie można wypożyczyć.

Zapraszamy!