Dzień Kobiet w bibliotece

Opublikowano: 02-03-2020
Wieczorne kobiet rozmowy
Spotkanie z kobietami żyjącymi z pasją to stały punkt obchodów Dnia Kobiet w bibliotece. Tym razem o swoich zainteresowaniach twórczych opowiedziały pani Magdalena Podobińska i pani Joanna Sztyrak. Magdalena Podobińska jest nauczycielem języka angielskiego i francuskiego. Pisze dla dorosłych i dla dzieci, ale także rysuje, maluje i robi zdjęcia. Jej twórczość jest prezentowana w licznych antologiach oraz m.in. w Krakowie na fasadzie pałacu Potockich od strony ulicy Brackiej. Jest laureatką wielu konkursów literackich. Pani Magdalena publikuje również w języku angielskim na platformie epublisher oraz spillwords Press. Podczas spotkania w bibliotece z wielkim entuzjazmem opowiadała o każdej ze swoich życiowych pasji.
Joanna Sztyrak jest konserwatorem dzieł sztuki i obecnie pracuje przy krakowskich zabytkach. Sztuka to jej sposób na życie, a poza naprawą i dbaniem o zabytki prowadzi także pracownię artystyczną, w której stara się odtwarzać stare techniki malarskie dawnych mistrzów sięgające do średniowiecza, kaligrafuje i tworzy biżuterię. Maluje również obrazy współczesne oraz fotografuje naturę. Pani Joanna przybliżyła publiczności specyfikę pracy konserwatora zabytków oraz opowiedziała o swoich pracach malarskich, fotograficznych oraz o kaligrafii, która również jest jej pasją.
Prace obu pań można było obejrzeć na wystawie zorganizowanej w czytelni biblioteki.
Oprawę muzyczną wieczoru zapewnili młodzi leżajscy wokaliści – bracia Marcel i Wiktor Kotułowie, którzy brawurowo zaśpiewali utwory poświęcone kobietom.
Ponadto uczestniczki spotkania brały udział w konkursie z nagrodami oraz w loterii fantowej.