Uczta muzyczna

Opublikowano: 25-09-2019

Na niezwykłą ucztę muzyczną  w środowe przedpołudnie  uczniów ZST oraz mieszkańców Leżajska zaprosiły studentki  Akademii Muzycznej w Krakowie. Przed młodymi słuchaczami wystąpiła Monika Paluch – fortepian, Anna Maria Balawender – sopran. Dwie niezwykle uzdolnione studentki zaprezentowały:

  • pieśń królowej Bony z opery „Zygmunt August” – „Kraju daleki” – T. Joteyko
  • arię Zuzanny z opery „Wesele Figara” – „Venite inginocchiatevi” – W. A. Mozart
  • pieśń „A więc kochaj” J. Gall
  • pieśń „Niepewność” S. Moniuszko
  • pieśń „Dalibógże” S. Moniuszko
  • arię Oskara z opery „Bal maskowy” – „Saper vorreste” G. Verdi
  • II sonata G. Bacewicz
  • IV suita francuska J. S. Bacha

Po koncercie młode artystki otrzymały kwiaty oraz gromkie i zasłużone brawa.

 

Anna Maria Balawender – ur. W 1998 r. w Rzeszowie. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Przeworsku w klasie fortepianu mgr Agnieszki Paluch, naukę kontynuowała w II st. Szkoły Muzycznej w Łańcucie w klasie fortepianu mgr Jolanty Filar – Choińskiej. Rozpoczynając naukę w liceum zainteresowała się śpiewem klasycznym i ukończyła II st. Szkoły Muzycznej w Przeworsku w klasie mgr Natalii Cieślachowskiej – Trojnar. Obecnie jest studentką trzeciego roku na Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunku wokalno – aktorskim w klasie dr hab. Marii Seremet – Dziewięckiej. Chętnie udziela się na różnych imprezach okolicznościowych, bierze udział w konkursach wokalnych. W ostatnim roku akademickim wzięła udział w Maratonie Moniuszkowskim oraz spektaklu Widma 2.0 w Krakowie. Ostatnim osiągnięciem jest II miejsce w ogólnopolskim konkursie śpiewu klasycznego im. Zygmunta Noskowskiego w Brzesku.

 

Monika Paluch – ur. w 1998 r. w Leżajsku. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Leżajsku w klasie fortepianu mgra Aleksandra Kozińskiego, naukę kontynuowała w Szkole Muzycznej II st. ŁTM w Łańcucie w klasie fortepianu dr Jarosława Pelca. Obecnie jest studentką w klasie fortepianu prof. dr hab. Mirosława Herbowskiego oraz w klasie kameralistyki prof. dr hab. Jerzego Tosika-Warszawiaka. We wrześniu 2018 brała udział w kursach mistrzowskich III. Klaviermeisterkurs in Rahmen des Musikfestivals „Gloria Artis” w Wiedniu pod kierunkiem prof. Tatiany Shevchenko oraz prof. Mirosława Herbowskiego. Wiosną 2019 r. występowała w Rejkiawiku, Akranes i Borgarnes w Islandii, Wiedniu oraz na III Międzynarodowym Festiwalu Duetów Fortepianowych ,,Duettissimo” w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *