Otaczaj się pozytywnymi ludźmi.

Opublikowano: 16-12-2021

” Otaczaj się pozytywnymi ludźmi. Nie przebywaj z takimi, którzy wyzwalają w tobie agresję. Takie znajomości nic nie dają, a psują charakter.”

Jest to jedna z wielu świetnych rad zawarta w książce Anny Augustyn-Protas Beata Tyszkiewicz -portret damy o której w grudniowy wieczór rozmawiał DKK w Leżajsku.

Książka jest zbiorem wywiadów przeprowadzonych z dziennikarzami, znajomymi, przyjaciółmi i współpracownikami Beaty. Czytelnik poznaje więc wspomnienia z pierwszej ręki m.in. Krzysztofa Zanussiego, Daniela Olbrychskiego, Iwony Pavlović, Janusza Majewskiego, Krystyny Gucewicz, Juliusza Machulskiego, i wielu  innych. Dotyczą one nie tylko pierwszego spotkania z Beatą czy wrażenia, jakie na nich wywarła ta piękna, inteligentna kobieta z wybornym poczuciem humoru. Dostaje się również całą paletę emocji oraz uczuć, które w połączeniu z zabawnymi i wzruszającymi opowieściami tworzą przepiękny portret prawdziwej damy.

Jest to bardzo przyjemna, lekka lektura z wnikliwymi wnioskami, interesującymi wspomnieniami oraz zabawnymi momentami.

„Dama nie okazuje złego humoru. Nie sprawia sobą kłopotu. Umie się taktownie zachować w najróżniejszych sytuacjach życiowych. Jest ciekawa człowieka, z którym rozmawia, a przynajmniej sprawia takie wrażenie. Daje mu szansę wypowiedzenia się. Nigdy nie jest oczko za wysoko – gdy idzie na przyjęcie, nie może być lepiej ubrana od pani domu. Zna swoje miejsce. Pomaga, ale uważnie…”

„Dobre wychowanie to jest to, czego pozornie nie widać. Tak jak nie widać zmytych naczyń lub pościelonego łóżka, to widać tylko, kiedy nie jest zrobione. Kobieta z klasą nie zachowuje się wyzywająco w zachowaniu i ubiorze. Jest stonowana..”

„Największe wzięcie mają kobiety z charakterem i wdziękiem. Wcale nie najbardziej ładne, a te, w których pali się iskierka.”

„Ja mam koleżanki w moim wieku, co żyją tak zdrowo: joga, spacer, dieta, nie piją, nie palą. Jak się źle poczują to, co mogą rzucić?”

Beata Tyszkiewicz będąc jurorką przyznawała punkty za taniec. My przyznaliśmy jej 10 za żartobliwe i humorystyczne  wypowiedzi oraz wskazówki jak zostać damą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *