„Niepełnosprawni też kochają… czytać!

Opublikowano: 19-04-2021

„Niepełnosprawni też kochają… czytać! to projekt realizowany przez Miejskie Centrum Kultury – Bibliotekę Publiczną w Leżajsku, którego darczyńcą jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników biblioteka zakupiła kolejne nowości z serii Duże i Wielkie Litery. Jest to idealna propozycja dla seniorów, osób słabowidzących i niepełnosprawnych, którzy mają problem z czytaniem tradycyjnych wydawnictw. Wielkie Litery to nowe wydania książek ze specjalnym składem, który chroni wzrok i ułatwia czytanie. Dzięki dużej, wyraźnej czcionce lektura jest wygodniejsza, a przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Wielkie Litery gwarantują komfort czytania  i niwelują bariery w dostępie do książki. Publikacje tego rodzaju adresowane są do osób, którym czytanie standardowego druku sprawia kłopoty oraz wszystkich tych, którzy z powodu wady wzroku muszą ograniczyć kontakt z literaturą.

Czytelnicy leżajskiej książnicy mają do dyspozycji ponad 650 tytułów książek znanych i lubianych autorów. Dzięki Fundacji LOTTO biblioteka wzbogaciła księgozbiór o kolejne nowości wydawnicze – 143 pozycje. Pośród zakupionych książek znalazła się polska i światowa literatura uznanych pisarzy w formie różnych gatunków literackich, jak powieści, opowiadania, biografie, pamiętniki, wywiady, publicystyka oraz reportaże.

Zapraszamy wszystkich pasjonatów literatury !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *