Jak leżajska biblioteka celebrowała Dzień Kobiet

Opublikowano: 23-05-2018

Tuż po godzinie siedemnastej mury biblioteki pękały w szwach. Mile zaskoczył nas fakt, że tak duże grono kobiet odpowiedziało na nasze zaproszenie, aby wspólnie przy kawie i ciastku świętować swój dzień. Na początku spotkania poprzez nostalgiczne dźwięki fletni pana w miły nastrój wprowadził nas pan Bogdan Pęcak. Było to wstęp do dalszych atrakcji jakie przygotowane zostały dla pań w leżajskiej książnicy. Naszą tradycją stały się już prelekcje kobiet, które chcą podzielić się swoją życiową pasją, zainspirować inne panie własnym twórczym działaniem. W tym roku były to: pani Małgorzata Mazur, propagatorka zdrowego żywienia, mistrzyni efektownego serwowania dań; pani Marta Cielęcy, aktorka z teatru „Baratario” działającego przy MCK w Leżajsku; oraz pani Sylwia Górak malarka, performerka i wokalistka. Kolejnym punktem wieczoru był konkurs literacko- muzyczny, po którym odbyło się losowanie nagród wśród wszystkich uczestniczek spotkania. Nagrody te zostały ufundowane przez panią Małgorzatę Rokitę właścicielkę Salonu Kosmetycznego „Wizaż” oraz Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku. Wierzymy, że panie świętujące Dzień Kobiet w bibliotece zapomniały choć przez chwilę o codziennych obowiązkach i ciekawie spędziły wieczór.