Góra Obietnic Adama Szustaka – Spotkanie DKK 25.04.2024

Opublikowano: 26-04-2024

25 maja DKK w Leżajsku „zmierzył „się  z „Górą obietnic” Adama Szustaka.

Ojciec Adam tłumaczy  już na samym wstępie swojej „Góry Obietnic”: „Zwykliśmy przykazania traktować jako zbiór nakazów i zakazów, pouczeń i wskazówek, które mają kształtować życie człowieka wierzącego. Jest to swoistego rodzaju kwintesencja moralności. I nie mam wątpliwości, że tak rzeczywiście jest. Ale jednocześnie wydaje mi się to czymś bardzo zawężającym perspektywę i de facto czymś, co obdziera przykazania z ich niezwykłej zawartości i piękna”. Jakie więc znaczenie kryje się za tytułową „Górą obietnic”? Ojciec Szustak stara się pokazać nam, że za każdym z Dziesięciu Przykazań kryje się jakaś obietnica, coś więcej niż tylko prosty nakaz. Czasami to obietnica spełnienia, czasem – ciężkiej pracy, jeszcze kiedy indziej oznacza ona obietnicę, że stosowanie się do danego przykazania będzie dla nas dużym wyzwaniem, które warto podjąć.

Jest to pozycja  również dla tych, którzy wciąż są szukający.„Góra obietnic” to ciekawa i rozwijająca książka, która dotyka tematu z pozoru banalnego i znanego nam wszystkim, jednak prezentując go z zupełnie nowej strony. Autor uświadamia nam, że na co dzień podchodzimy do Dekalogu leniwie i płytko, nie zagłębiamy się w niego i nie szukamy nowych znaczeń, które niosą za sobą przykazania. Autor oprócz dosłownego, zachęca do głębszego spojrzenia na przykazania i tym samym do przyjęcia postawy ufności wobec Boga, którego działania zawsze są skierowane na dobro człowieka.

Książka mogłaby być dobrym materiałem dla osób przygotowujących się do ważnych sakramentów, ale także dla osób które  chcą utrwalić i przypomnieć sobie wartości dnia codziennego. Autor przedstawia fundamentalne prawdy w taki sposób, że spojrzymy na nie zupełnie inaczej . Po lekturze nasuwa sie wiele pytań i  refleksji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *