Ebooki w Bibliotece w Nowej Sarzynie

Opublikowano: 14-10-2020

Wydawanie kodów czytelnikom:

• Kody wydawane są czytelnikom od pierwszych dni roboczych danego miesiąca.
  • Kod należy aktywować w miesiącuw którym czytelnik go otrzymał w bibliotece – inaczej kod wygasa, np. kod wydany w październiku 2020 r. powinien być aktywowany przez czytelnika do 31 października br.
  • Aktywowany kod ważny jest przez miesiąc licząc od dnia aktywacji kodu na stronie  www.legimi.pl/podkarpackie , np. kod aktywowany przez czytelnika 15 października jest ważny do 15 listopada 2020 r. i w tym czasie czytelnik może korzystać z e-booków i audiobooków.
  • Po miesiącu korzystania czytelnik może zwrócić się do biblioteki po kolejny kod na następny miesiąc (choć biblioteka nie daje gwarancji, że ci sami czytelnicy będą co miesiąc otrzymywać kolejne kody Legimi!).
  • Czytelnik nie może przekazywać kodu dostępu do serwisu, otrzymanego w bibliotece, innym osobom.
  • Umowa z Legimi określa, że biblioteki powinny wiedzieć, komu wydawane są kody, na wypadek niewłaściwych działań czytelników.
  • kody wydawane są czytelnikom, którzy muszą przyjść po nie osobiście do biblioteki (nie wydajemy kodów e-mailowo),
  • liczba kodów dostępnych w bibliotece jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń czytelników w placówkach,
  • osoby otrzymujące kody są czytelnikami biblioteki zarejestrowanymi w systemie bibliotecznym, bez blokad na koncie czytelniczym,
  • jeden czytelnik może odebrać tylko jeden kod. Wydajemy osobom od 15. roku życia,

III. Logowanie czytelników do serwisu Legimi:
1. Czytelnik powinien wejść na stronę www.legimi.pl/pod HYPERLINK „http://www.legimi.pl/podkarpackie”karpackie

2. Wpisać otrzymany w bibliotece unikatowy kod dostępu do serwisu.

3.  Założyć darmowe konto Legimi (zarejestrować się jednorazowo w serwisie, podając nazwę użytkownika, hasło i e-mail).

4. Po prawidłowej rejestracji czytelnik otrzymuje dostęp do biblioteki liczącej ok. 60.000 e-booków i audiobooków. Czytelnik „wypożycza” książki do czytania i kieruje je na  własną wirtualną półkę – klika na zakładkę „Ebooki i audiobooki”, a następnie na okładkę wybranej książki i wybiera opcję „dodaj na półkę”.

5. W okresie ważności kodu, czytelnik może wielokrotnie wchodzić na konto:
https://www.legimi.pl/ i wybierając „Zaloguj”, dodawać kolejne książki do czytania na  własną wirtualna półkę.

IV. Jak czytać książki z serwisu Legimi pobrane na wirtualną półkę:
1. Użytkownik może czytać książki na maksymalnie dwóch urządzeniach jednocześnie: czytniku, tablecie, smartfonie lub komputerze.

2. Na urządzeniach tych powinna być zainstalowana bezpłatna aplikacja „Legimi”, dostępna do pobrania na stronie  https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/

3. Uwaga! – nie można czytać e-booków z pakietu „Legimi dla bibliotek” na czytnikach Kindle.

W sprawach problemów technicznych można pisać na adres: support@legimi.pl
lub telefonować na infolinię Legimi +48 22 307 65 40, czynną w dniach roboczych od 10:00 do 16:00.