Czytelnicy „poczuli miętę” do Katarzyny Enerlich

Opublikowano: 15-10-2018

Za sprawą Katarzyny Enerlich oraz czytelników leżajskiej biblioteki wieczór 11 października 2018 r. na długo pozostanie nam w pamięci. Na początku spotkania w mazurskie klimaty wprowadził nas, leżajski muzyk jazzowy Mateusz Pęcak. Zagrał na peruwiańskich fletach quena i quenacho, uchodzących za najstarsze flety na świecie. Następnie pisarka, miłośniczka natury, zielarka oraz instruktorka jogi wypełniła dwugodzinne spotkanie opowieściami o swoich życiowych losach, pasjach, drodze pisarskiej. Zadebiutowała bardzo wcześnie, w wieku 12 lat. Wzięła udział w konkursie ogłoszonym przez młodzieżowe czasopismo „Płomyk”. Jej tekst na temat rodzinnego Mrągowa zwyciężył. Jest autorką takich książek jak „Czarodziejka jezior”, „Czas w dom zaklęty”, „Kiedyś przy Błękitnym Księżycu”, Kwiat Diabelskiej Góry”, „Oplątani Mazurami”, „Pod słońcem prowincji”, „Piękno z pól i łąk” a także serii „Prowincja” W swoich książkach opisuje uroki Mazur, porusza problemy zwykłych ludzi ich tożsamość i wielokulturowość.
Pani Katarzyna okazała się bardzo radosną, pełną pozytywnej energii osobą, która potrafi dowcipnie i zabawnie przekazywać życiowe mądrości. Autorka wykorzystując to, że na każdym stoliku znajdowały się bukieciki ziołowe przeprowadziła quiz dotyczący znajomości ziół. Przekazała wiele cennych rad dotyczących naturalnych kosmetyków.
Na zakończenie spotkania były jeszcze indywidualne rozmowy, wspólne zdjęcia i autografy
Spotkanie zostało zorganizowane przez bibliotekę ze środków finansowych Instytutu Książki w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Więcej zob. Sztafeta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *